INFORMACE O PMU

Informace o permanentním make-upu

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky pomocí speciálního přístroje implantují barevné pigmenty.

Úkony permanentního make-upu

 • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
 • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči.
 • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit vylepšení tvaru nebo doplnit ztrácející se retní červeň.

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28. dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Pigmenty pro permanentní make-up

Používám české pigmenty FA Expert Series. FA Expert Series je lídrem na prémiovém kosmetickém trhu permanentních pigmentů. FA Expert Series je produkt vyrobený k profesionálnímu použití. Jedná se o pigment s vysokou koncentrací barevného pigmentu, což zajišťuje odborné výsledky bez změny barvy. Barvy vyblednou na světlejší verze stejné barvy a vydrží déle než většina ostatních značek. Fleiš Academy používá nejlepší a nejkvalitnější ingredience. Jak již napovídá název, jedná se pigmenty vyvinuté pro zkušené artist, které neodpouští žádnou chybu.

Blednutí pigmentů
Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3-5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok postoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům či s ohledem na přirozené stárnutí pokožky nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Bolestivost

Zákroky jsou minimálně bolestivé. Přesto nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu je - Bolí to?

Snad nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu se týká bolestivosti. Mnoho lidí je ochotných udělat cokoli, aby se jejich život stal snadnějším, bez stresu a bolesti.

Permanentní make-up neboli mikropigmentace jako obor za posledních deset let dramaticky vzrostl a rozvinul se. Také v této oblasti existuje mnoho dnes již přírodních přípravků, které jsou používány proto, aby snížíly bolest při všech jeho úkonech.

Nezapomeňte také, že práh bolestivosti je u každého člověka jiný a stejný úkon může být vnímán pokaždé jinak.

Linky

Většina lidí předpokládá, že nejbolestivějším zákrokem je permanentní make-up očních linek. To však neodpovídá skutečnosti. Máme k dispozici lokální povrchová anestetika, která při správném použití pocity bolestivosti výrazně snižují.

 • Příprava - permanentní make-up je třeba zahájit aplikací předprocedurálního anestetika. Toto lokální anestetikum, zpravidla ve formě masti, má za cíl připravit kůži na první průchod jehly. Na oblast očních linek se nanáší pomocí vatové tyčinky a poté nechá působit 10 až 20 minut, v závislosti na produktu. Tím se výrazně omezí bolest spojená s prvním průchodem jehly.
 • Úkon - jakmile je kůže narušena, je vhodné použít některé z anestetik obsahující adrenalin. Tyto produkty nejen značně snížují bolest, ale také omezují vznik otoku.

Správný postup při aplikaci anestetik a jejich vhodný výběr je důvodem toho, že mnoho lidí považuje permanentní make-up očních linek za proceduru nepříjemnou nikoliv však bolestivou. Zákaznice zpravidla popisují, že cítí tlak a pouze mírnou bolest, která je často daleka tomu, co člověk očekával.

Obočí

Při permanentním make-upu obočí jsou také nepříjemné pocity spojené s permanentním make-upem snížovány pomocí anestetik.

Rty

Permanentní make-up na rtech může být citlivým zákrokem, který se však vyplatí. Rty jsou symbolem ženskosti. Mít rty krásně zvýrazněné a přitom být osvobozena od nutnosti nosit rtěnku je důvodem toho, že permanentní make-up na rtech je žádanou službou.

Rty jsou úkonem, který vyžaduje v permanentním make-upu nejvíce zručnosti ze strany specialisty. Zatímco oční linky a obočí může udělat začátečník, permanentní make-up rtů vyžaduje více zkušeností. Týká se to jak provedení samotného úkonu, tak postupu při práci. Po iniciační fázi znecitlivění a vpravení pigmentu je vhodné používat anestetika s obsahem adrenalinu. Adrenalin je při práci na rtech velmi důležitý proto, že snížuje otok a omezuje krvácení.

Úkony permanentního make-upu

Permanentním-make-upem lze upravit obočí, kontury očí a rty podle přání zákaznice v rozmezí od velmi přirozeného vzhledu až po výrazný, dramatický make-up.

Obočí

Obočí je základní dominantou obličeje. Techniky permanentního make-upu:

 • Vláskované - jemná kresba jednotlivých chloupků obočí působí velmi přirozeně
 • Pudrové - technika, jejímž výsledkem je výrazné a přitom velmi přirozené obočí
 • Ombré - ucelený vzhled obočí lze zjemnit světlejšími místy u kořene nosu a z vrchní části - ombre efekt.

Linky neboli kontura očí

Linka vedená mezi řasami, vytváří iluzi hustých řas a zvýrazňuje oči.

Představte si, že kdykoliv - po ránu, v létě u moře, v kempu u jezera, při sportu - můžete vypadat, jako když jste právě vyšla ze salónu! Ani řasenka není potřebná...

Rty

Bezchybná kontura napraví nedostatky v tvaru, osvěží mdlou či ztrácející se barvu rtů. Rtěnka rozpíjející se do vrásek? Na tu můžete zapomenout!

Úkony, kterými lze zvýraznit rty:

 • Aquarelle rty 
 • Barevná výplň rtů
 • 3D rty - hra se stíny


Salon Miláno

PROVOZOVNA

Masarykovo náměstí,

338 08  Zbiroh

IČO: 88269094


Otevírací doba

PONDĚLÍ - PÁTEK

dle objednávek


TELEFON

+420 773 985 586

E-MAIL

salonmilanozbiroh@gmail.com

Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky